Entry-level 100 series Plug-and-Play spa with 27 jets, full lounger, seating for 4-5 people, featuring LED lighting.
Scan for more info
| Seating Capacity | 4-5 people |
|---|---|
| Dimensions | 84" x 74" x 34" |
| Total Jets | 27 |
| Pumps | 1 pump (1.5 Hp/3.0 bHp) |
| Warranty | 2 years |
| Series | 100 Series |
| Model | Voeux |
| Water Capacity | 271 gallons |
| Weight (Empty) | 635 lbs |
| Weight (Full) | 2884 lbs |
| Lounger | Yes |
| Electrical | 240V, 20A/30A (Plug and Play) |
| Frame Type | Wood Frame |
| Insulation | Vital Energy |
| Control System | M7 Technology |
| Shape | Rectangular |
| Cabinet Material | Excel-X |
| Base Material | All Climate Base |
| Features | Halo Pro-Loc Stainless Steel Jets, Lounger seat, Plug and Play operation, Aurora Beverage Coaster, LED lighting, Contoured pillows, Freeze/Overheat protection |
| Optional Features | Ozone system, Sound system |
| Warranty Frame | Standard |
| Warranty Structure | 5 years |