Luxury 700 series spa with the highest jet count (78 jets), seating for 6-7 people, featuring enhanced hydrotherapy and Neck Relief Station.
Scan for more info
| Seating Capacity | 6-7 people |
|---|---|
| Dimensions | 92" x 92" x 38" |
| Total Jets | 78 |
| Pumps | 3 pumps (3.0 HP / 6.0 BHP) |
| Warranty | 5 years |
| Series | 700 Series |
| Model | Rendezvous |
| Weight (Empty) | 1170 lbs |
| Weight (Full) | 4877 lbs |
| Lounger | No |
| Electrical | 240V, 50A/60A |
| Frame Type | Steel Frame |
| Insulation | Northern Exposure |
| Control System | SmartTouch II |
| Shape | Square |
| Cabinet Material | Excel-X |
| Base Material | Perma-Shield |
| Features | Enhanced hydrotherapy with highest jet count in 700 series, Neck Relief Station, Rotator Cuff Massage, Aurora Cascade Water Features, Vita Dynamic Stainless Steel Jets |
| Optional Features | Bluetooth sound system, Champagne Air jets, CleanZone UV/Ozone, WiFi controls |
| Warranty Frame | Lifetime |
| Warranty Structure | 10 years limited |