Entry-level 100 series Plug-and-Play spa with 22 jets, seating for 4 people, featuring Aurora Beverage Coaster and LED lighting.
Scan for more info
| Seating Capacity | 4 people |
|---|---|
| Dimensions | 82" x 69" x 32" |
| Total Jets | 22 |
| Pumps | 1 pump (1.5 Hp/3.0 bHp) |
| Warranty | 2 years |
| Series | 100 Series |
| Model | Image |
| Water Capacity | 237 gallons |
| Weight (Empty) | 618 lbs |
| Weight (Full) | 2586 lbs |
| Lounger | No |
| Electrical | 240V, 20A/30A (Plug and Play) |
| Frame Type | Wood Frame |
| Insulation | Vital Energy |
| Control System | M7 Technology |
| Shape | Rectangular |
| Cabinet Material | Excel-X |
| Base Material | All Climate Base |
| Features | Halo Pro-Loc Stainless Steel Jets, Plug and Play operation, Aurora Beverage Coaster, LED lighting, Contoured pillows, Freeze/Overheat protection |
| Optional Features | Ozone system, Sound system |
| Warranty Frame | Standard |
| Warranty Structure | 5 years |