Entry-level 100 series Plug-and-Play spa with 18 jets, compact couples design, seating for 2 people, featuring Aurora Beverage Coaster.
Scan for more info
| Seating Capacity | 2 people |
|---|---|
| Dimensions | 86" x 50" x 30" |
| Pumps | 1 pump (1.5 Hp/3.0 bHp) |
| Total Jets | 15 |
| Warranty | 1 years |
| Water Capacity | 139 gallons |
| Weight (Empty) | 456 lbs |
| Weight (Full) | 1610 lbs |
| Lounger | No |
| Electrical | 240V, 20A/30A (Plug and Play) |
| Frame Type | Wood Frame |
| Insulation | Vital Energy |
| Control System | M7 Technology |
| Shape | Rectangular |
| Cabinet Material | Excel-X |
| Base Material | All Climate Base |
| Features | Halo Pro-Loc Stainless Steel Jets, Compact couples design, Plug and Play operation, Aurora Beverage Coaster, LED lighting, Freeze/Overheat protection |
| Optional Features | Ozone system, Sound system |
| Warranty Frame | Standard |
| Warranty Structure | 5 years |