Compact 12-foot PowerPool with 5 seats and 25 jets. Perfect combination of fitness and hydrotherapy features. Includes CleanZone Ultra, Bluetooth stereo, and exercise kit.
Scan for more info
| Size | 12Ft |
|---|---|
| Dimensions (L x W x H) | 146" x 90" x 50" |
| Total Jets | 25 |
| Pumps | 2 x 6 BHP |
| Warranty | 5 years |
| Model Code | RF2 |
| Series | PowerPool |
| Seating Capacity | 5 Adults |
| Weight (Empty) | 2,200 lbs |
| Weight (Full) | 11,599 lbs |
| CleanZone Ultra | Yes - Advanced Ozone and UV |
| Bluetooth Stereo | Yes |
| Exercise Kit | Yes |
| Features | Compact 5-seat design with 25 jets, Combining fitness and hydrotherapy features, CleanZone Ultra purification, Bluetooth stereo, Exercise kit |
| Made In | USA |