200 Series - Maximum capacity 8-person spa with 46 jets. Features footwell massage dome, neck massage, zone therapy for the ultimate experience.
Scan for more info
| Seating Capacity | 8 persons |
|---|---|
| Dimensions | 92" L x 92" W x 36" H |
| Jet Count | 46 jets |
| Warranty | 3 years |
| Pumps | 2 Pumps (3.0 HP / 6.0 BHP) |
| Series | 200 Series |
| Weight (Full) | 4,595 lbs |
| Weight (Empty) | 946 lbs |
| Lounge Seating | No |
| Comfort Collar | Yes |
| Zone Therapy | Yes |
| Foot Jets | Yes |
| Standard Features | Footwell massage dome, neck massage, zone therapy, maximum seating capacity |
| Optional Features | CleanZone™ system, Bluetooth music system, upgraded lighting |