200 Series - Premium 6-person spa with 44 jets. Features neck massage seat, therapy jets, and programmable filter cycles.
Scan for more info
| Seating Capacity | 6 persons |
|---|---|
| Dimensions | 83" L x 83" W x 36" H |
| Jet Count | 44 jets |
| Pumps | 2 Pumps (3.0 HP / 6.0 BHP) |
| Warranty | 3 years |
| Series | 200 Series |
| Weight (Empty) | 934 lbs |
| Weight (Full) | 4,043 lbs |
| Water Capacity | 374 gallons |
| Lounge Seating | Yes |
| Comfort Collar | Yes |
| Zone Therapy | Yes |
| Foot Jets | Yes |
| Standard Features | Neck massage seat, therapy jets, programmable filter cycles |
| Optional Features | CleanZone™ system, Bluetooth music system |