200 Series - Spacious 7-person spa with 46 jets. Features four corner massage seats, footwell jets, neck massage, and zone therapy.
Scan for more info
| Seating Capacity | 7 persons |
|---|---|
| Dimensions | 83" L x 83" W x 36" H |
| Jet Count | 46 jets |
| Pumps | 2 Pumps (3.0 HP / 6.0 BHP) |
| Warranty | 3 Years |
| Series | 200 Series |
| Weight (Full) | 3,877 lbs |
| Weight (Empty) | 859 lbs |
| Lounge Seating | No |
| Comfort Collar | Yes |
| Zone Therapy | Yes |
| Foot Jets | Yes |
| Standard Features | Four corner massage seats, footwell jets, neck massage, zone therapy |
| Optional Features | CleanZone™ system, Bluetooth music system |