200 Series - Square 3-person spa with lounge and 22 jets. Features calf & foot jets in a space-efficient design.
Scan for more info
| Seating Capacity | 2-3 persons |
|---|---|
| Dimensions | 72" L x 72" W x 33" H |
| Jet Count | 22 jets |
| Pumps | 1 pump (3.0 Hp/6.0 bHp) |
| Warranty | 1 Year |
| Series | 200 Series |
| Weight (Full) | 2,216 lbs |
| Weight (Empty) | 572 lbs |
| Lounge Seating | Yes |
| Comfort Collar | No |
| Zone Therapy | No |
| Foot Jets | Yes |
| Standard Features | Lounge seating, calf & foot jets, square design |
| Optional Features | CleanZone™ system, upgraded lighting |