200 Series - Mid-range 4-person spa with 23 jets. Features molded grab bar, programmable filter cycles, LED lighting, and dual Aurora Cascade water features.
Scan for more info
| Seating Capacity | 4 persons |
|---|---|
| Dimensions | 83" L x 63" W x 33" H |
| Jet Count | 23 jets |
| Pumps | 2 pumps (3.0 HP / 6.0 BHP) |
| Warranty | 1 Year |
| Series | 200 Series |
| Weight (Empty) | 587 lbs |
| Weight (Full) | 2,598 lbs |
| Water Capacity | 242 gallons (916 liters) |
| Lounge Seating | No |
| Comfort Collar | No |
| Zone Therapy | No |
| Foot Jets | No |
| Standard Features | Molded grab bar, programmable filter cycles, 3.5" LED underwater light, dual Aurora Cascade water features, stainless steel jets, dynamic LED lighting |
| Optional Features | CleanZone™ system, Bluetooth music system |