100 Series - Premium 6-person spa with 40 jets. Features corner massage seats, lounge seating, foot jets, and zone therapy.
Scan for more info
| Seating Capacity | 6 persons |
|---|---|
| Dimensions | 83" L x 83" W x 36" H |
| Jet Count | 40 jets |
| Pumps | 2 pumps (2.5 HP / 5.0 BHP) |
| Warranty | 1 Year |
| Series | 100 Series |
| Weight (Full) | 3,586 lbs |
| Weight (Empty) | 800 lbs |
| Lounge Seating | Yes |
| Comfort Collar | No |
| Zone Therapy | Yes |
| Foot Jets | Yes |
| Standard Features | Corner massage seats, lounge seating, foot jets, zone therapy |
| Optional Features | Ozonator, upgraded lighting |