100 Series - Square 4-person spa with 16 jets. Ideal for corner installation with continuous bench seating.
Scan for more info
| Seating Capacity | 4 persons |
|---|---|
| Dimensions | 71" L x 71" W x 35" H |
| Jet Count | 16 jets |
| Pumps | 1 (1.5Hp/3.0Hp) |
| Warranty | 1 Year |
| Series | 100 Series |
| Weight (Full) | 2,480 lbs |
| Weight (Empty) | 577 lbs |
| Lounge Seating | No |
| Comfort Collar | No |
| Zone Therapy | No |
| Foot Jets | No |
| Standard Features | Continuous bench seating, square design for corner installation |
| Optional Features | Ozonator |