100 Series - Compact 3-person spa with lounge seating and 20 jets. Features calf & foot jets for complete relaxation.
Scan for more info
| Seating Capacity | 3 persons |
|---|---|
| Dimensions | 83" L x 63" W x 30" H |
| Jet Count | 20 jets |
| Pumps | 1 (1.5Hp/3.0Hp) |
| Warranty | 1 Year |
| Series | 100 Series |
| Weight (Full) | 2,204 lbs |
| Weight (Empty) | 604 lbs |
| Lounge Seating | Yes |
| Comfort Collar | No |
| Zone Therapy | No |
| Foot Jets | Yes |
| Standard Features | Lounge seating, calf & foot jets, compact design |
| Optional Features | Ozonator |