100 Series - Entry-level plug & play model with 2-person seating and 15 jets. Perfect for smaller spaces with continuous bench seating.
Scan for more info
| Series | 100 Series |
|---|---|
| Seating Capacity | 2 persons |
| Dimensions | 86" L x 50" W x 30" H |
| Weight (Full) | 1,610 lbs |
| Weight (Empty) | 456 lbs |
| Jet Count | 15 jets |
| Lounge Seating | No |
| Comfort Collar | No |
| Zone Therapy | No |
| Foot Jets | No |
| Standard Features | Plug & Play compatible, compact design, continuous bench seating |
| Optional Features | Ozonator |